top of page

Hakkımızda

Matkap'a herkes yazı gönderebilir. Ancak yazınızı gönderdiğiniz andan itibaren yayımlama hakkını bize devretmiş olursunuz. Öte yandan, cinsiyetçi, ırkçı, ayrımcı, homofobik vb. söylemler içeren hiçbir yazı kabul edilmez. Yazınızda istemeyerek de olsa bu tarz söylemlere yakın bir anlam çıkıyorsa yapacağımız değişiklikleri önceden kabul etmiş sayılırsınız. Yazılarınızda yapacağımız tashih, yazının fikir bütünlüğüne aykırı olmamak kaydıyla tartışmaya açık değildir.

E-postanızda bir "merhaba"yı bizden esirgiyorsanız, kendinizi tanıtmıyorsanız, özensiz ve hata dolu yazılar gönderiyorsanız, yazılarınızı düzgün bir formatta "ek" olarak göndermiyorsanız  e-postanız dikkate alınmayacaktır.

Sadece yayın programımıza dahil ettiğimiz yazılara geri dönüş yapmaktayız. Bu yazılara iki hafta içerisinde yanıt vermekteyiz.

Matkap, eleştiri/inceleme ağırlıklı bir dergidir. Şiir metinlerini kabul etmekle birlikte sadece e-dergimizde yayımlamaktayız. 

İllüstrasyon çalışmalarınızı da bizimle paylaşabilirsiniz. Bize çeviri yapabilirsiniz. Düzenli olarak bize yazmak isterseniz inceleme yazılarını kaleme alacağınız kitaplar size ücretsiz olarak ulaştırılacaktır. 

İletişim: matkapdergisi@gmail.com

Instagram: @matkapdergi

Twitter: @MatkapDergi

Facebook: @DergiMatkap

 

bottom of page